Клуб "Бдинци" във Видин

Тази тема съдържа организационни въпроси, свързани със статута и дейността на съюза.

Модератори: goro, admin

Re: Клуб "Бдинци" във Видин

Мнениеот Радослав » Съб Апр 09, 2011 7:15 pm

goro написа:Всички сме започнали от нула, но в различно време и за това се получават разлики. Но когато има желание, всичко става. И аз вече имам 6 вида различни униформи и всичките съм ги обличал в разни възстановки. В Белене на сценката през 2009 г бях турско заптие, в Клисура и Карлово съм бил руски и турски офицер, четник и хайдук. На обявяването на независимостта бях княз. Валя също е започнала от нула. Беше първата жена с опълченска униформа, а с Меги бяха първите турски войници. Сега е универсален войник и също има набор от униформи. Но зад гърба ни има 7-8 години стаж в тази посока. Специално на бдинци ще изпратя вариант на двуредка от швейцарка, която Данчо преправи.

Във момента съм по пътя на нискобюджетните неща (като за сиромаси хора) Щом завърша и четническата и ще снимам в униформи.Та искам да кажа че съм готов да съдействам на мераклийте, независимо от кой клуб.Имам и добър сарач но и там ще снимам като му дойде времето.
Тоя връх висок е: тя ще ни съзре,Ако би бегали: да мрем по-добре!"
Аватар
Радослав

Мнениеот goro » Нед Апр 10, 2011 3:29 pm

Ами публикувай снимки и описания. Ще ползваме всичко положително с удоволствие. Ако пък ти се интересуваш от нашия опит- задавай въпроси.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот Радослав » Нед Апр 10, 2011 9:25 pm

goro написа:Ами публикувай снимки и описания. Ще ползваме всичко положително с удоволствие. Ако пък ти се интересуваш от нашия опит- задавай въпроси.

Ами засега потури и елече за аскерска униформа цената 60лв.
Изображение
Аватар
Радослав

Мнениеот Радослав » Нед Апр 10, 2011 9:26 pm

Платът е памучен
Аватар
Радослав

Мнениеот goro » Пон Апр 11, 2011 5:43 am

Ако ти ги шиеш...браво, добре си се справил. Видях в Одрин продават фесове по една лира (1 лв) на пазара над 5 бр. В Истанбул са по-скъпи- по 5-10 лири. Туристите могат да се възползват. На женския пазар могат да се намерят по 5-6 лв.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот evgeni » Пон Апр 11, 2011 6:41 am

goro написа:...Видях в Одрин продават фесове по една лира (1 лв) на пазара над 5 бр. В Истанбул са по-скъпи- по 5-10 лири. Туристите могат да се възползват...

В Истанбул най-евтините фесове и шалове на центъра, са на сергиите при входа на синята джамия. Все ще са с някоя друга лира по-евтини от другите места...
Изображение
Аватар
evgeni

Мнениеот Радослав » Пон Апр 11, 2011 6:56 am

Не се подлъгвайте по ефтените фесове те са картонени и при първия влажен климат почват да се скапват.Търсете фесове без картон колкото и по скъпи да са :wink:
Аватар
Радослав

Мнениеот Радослав » Пон Апр 11, 2011 7:02 am

goro написа:Ако ти ги шиеш...браво, добре си се справил. Видях в Одрин продават фесове по една лира (1 лв) на пазара над 5 бр. В Истанбул са по-скъпи- по 5-10 лири. Туристите могат да се възползват. На женския пазар могат да се намерят по 5-6 лв.
Не но нашите шивачи са и ваши :D Токата и звездата с полумесеца са ми подарък от Единение.От нашия оважаван съфорумник Маркиз.Купете си първо ботуши че те за всяка униформа стават :wink: Който иска да знае че шият в Габрово на цена 80лв. не са ефтени но ако няма вашия номер, аз по случайност си намерих моя размер пак благодарение на Маркиз.
Аватар
Радослав

Мнениеот zvezdi » Вто Апр 19, 2011 3:57 pm

Змейко,
я покажи възстаническата ! Че и аз ще ставам клиент на Данмакси за тая цена .....
Аватар
zvezdi

Мнениеот Радослав » Вто Апр 19, 2011 7:04 pm

zvezdi написа:Змейко,
я покажи възстаническата ! Че и аз ще ставам клиент на Данмакси за тая цена .....

Снимах я във униформи.
Аватар
Радослав

Мнениеот gringo55 » Пон Май 02, 2011 6:16 am

На всички приятели, които ни поздравиха послучай учредяването на клуб "Бдинци", сърдечно благодарим!
Винаги сте добре дошли при нас. Докато има Дунав, ще има и рибена чорба, така да знаете!

По отношение на униформите искам да кажа следното:
1. С голяма мъка събрахме и това, което имаме.
2. Имам снимка на подп. Маслов - първият командир на 3-ти Бдински полк. Снимката е от 1884 г. и на нея той е с калпак с червено дъно и черна куртка с едноредно закопчаване.
За в бъдеще плануваме всички "бдинци" да бъдем с еднакви униформи, близки до униформите от Първата световна война - фуражка, брич и ботуши. Тогава няма да ни се смеете на ножовете и паласките, те ще бъдат в съответствие с униформите ни.
Манлихерата и ножът й са отвоювали всички победи през войните и с достойнство ще носим паласките и ножа на коланите си. Това ни позволява закона, това ще спазваме.
След 24-ти май можете да ни поздравите и за новото ни знаме, което от едната страна наподобява знамето на 3-ти Бдински полк, а от другата е с герба на съюз "Единение".
За тези, които не са разбрали - Гринго, това съм аз - Димчо Георгиев.
Аватар
gringo55

Мнениеот Меги » Пон Май 02, 2011 8:09 am

Здравей, Димчо!
Добре дошъл тук! Надявам се и скоро да се видим пак!
Искам само да кажа, че съм впечатлена от сериозното ви отношение и подготовката ви. И не става въпрос само за страхотната рибена чорба :) . Говоря за униформите ви, за оръжията, като цяло за желанието и ентусиазма ви. Вие бяхте по-добре обмундировани (не зная дали има такава дума :) ) дори от нас, "старите кучета". Когато се видяхме в София след пътуването до Видин, си говорихме, че вашето мероприятие е може би най-доброто и сериозно проведено от всички досегашни мероприятия. Така че - поздравления! Продължавайте все така и ни бъдете за пример!
Поздрави на всички момчета и момичета от Бдинци! Бъдете здрави! :)
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот ради » Чет Май 05, 2011 10:11 am

още малко фото от БТА..http://foca.snimka.bg/bulgaria/edinenie ... 8.23327994
малко по-късно и нещо по отношение на едноредовите униформи...
ради

Мнениеот ради » Чет Май 05, 2011 3:34 pm

http://foca.snimka.bg/other/bdinci.590509.23331700
ей тази в средата е описаната по -горе от Димчо
(снимката не е оправдание,сигурно и Маслов не е знаел как да се облече...)
ради

Мнениеот goro » Чет Май 05, 2011 6:26 pm

Ради, благодаря за хубавите снимки. Всичко беше на ниво и ние сме много възхитени от подготовката.
Аватар
goro
Site Admin

ПредишнаСледваща

Назад към Организационни въпроси