Клуб "Бдинци" във Видин

Тази тема съдържа организационни въпроси, свързани със статута и дейността на съюза.

Модератори: goro, admin

Re: Клуб "Бдинци" във Видин

Мнениеот Радослав » Пет Апр 08, 2011 1:53 pm

Няма нов ,няма стар ,щом се интересуваш от история трябва да знаеш поне това ЧЕ ОПЪЛЧЕНЦИТЕ НЕ СА ИМАЛИ М95 защото тогава не е била измислена :lol: Да речем че паласки са нямали други и са използвали в случея модела от 2-рата световна но щиковете им са абсолютно ненужни.
Тоя връх висок е: тя ще ни съзре,Ако би бегали: да мрем по-добре!"
Аватар
Радослав

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пет Апр 08, 2011 3:58 pm

БЕЗ ЗАЯЖДАНЕ И СТИГА С ТИЯ КОПЧЕТА!!!!!!!!!!!!
А СУПА СЕ ОКАЗА ,ЧЕ МАЛКО ХОРА МОГАТ ДА СГОТВЯТ!!!!!!!ДА НЕ ГОВОРИМ ЗА РИБЕНА.......СГОТВЕТЕ И ВИЕ И НИ ПОКАНЕТЕ!!!!!!!!!!!!
ДА ЖИВЕЕШ ЗНАЧИ ДА СЕ БОРИШ РОБА ЗА СВОБОДА.А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО.
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот Опълченец » Пет Апр 08, 2011 4:23 pm

Тихо много добре знаеш че нито аз нито Ради се заяждаме а си казваме истините право в очите защото в този си вит с манлинхерови паласки и ножове Швейцарски пожарникарски дрешки офицерски колани с куп презрамки приличаме на цирк и е така вече 4г . И стига с тая супа не сме коулинарен форум все пак или пък се лъжа а :roll:
Опълченец

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пет Апр 08, 2011 4:31 pm

ААААААААА РИБЕНАТА ЯОРБА НЕ Е ДАВАМ ЗА НИЩО- БЕШЕ СУПЕР!!!!!!!МОЖЕ ДА СМЕ СПАЛИ БЕЗ ПАРИ , НО ТРАНСПОРТА ДО ВИДИН НЕ Е БЕЗ ПАРИ,НАЛИ??? АЗ МИСЛЯ, ЧЕ ПОДРОБНОСТИТЕ ОТН. КОПЧЕТА, НОЖОВЕ И Т.Н. СА ИЗЛИШНИ, ВАЖНО Е ЖЕЛАНИЕТО -НИЕ БЯХМЕ ТАМ И БЕШЕ СУОЕР, А ВАС ВИ НЯМАШЕ......ГОСПОД Е КАЗАЛ=ЩЕ ГИ ПОЗНАЕТЕ ПО ДЕЛАТА , НЕЩА ДА СЛУШАМ ПРАЗНИ ДРЪНКАНИЦИ ...А ТОЯ РАДИ- ДАЖЕ НЕ ГО ПОЗНАВАМ....КАМО ЛИ ПЪК ДА ЗНАМ КАКВО ГОВОРИ....
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот Меги » Пет Апр 08, 2011 4:56 pm

Ехей, момчета, я давайте по-кротко! Вместо да се радваме, че съюза напук на всичко и на всички се увеличава, вие се дърляте като на женския пазар :oops: . Какво значение има кой е дошъл, кой е ял, кой... Който може - идва, който не може - идва на следващо. Какво толкова е станало? А че спането там било за без пари - е, като е без пари да не ходим по мероприятия ли? Да не се осъществи възстановката ли?
Да, проблемът с униформите е голям. Да, съгласна съм с Данчо, трябва всичко да бъде уставно и по регламент. Но не съм съгласна с тона му. Защо всичко трябва да е все на скандал? И да се обвиняваме непрекъснато? Знам, изнервящо е, много е бавно, но имаме и известен напредък през последните 4 години, нали? Или бъркам? И пак относно униформите - да ви припомням ли мнението ви по повод момичетата с клин-чоропогащите на 1-ви март в Академията? Държа да подчертая обаче, че НЕ съм съгласна и с тона на Джендо, и с този на Тихомир.
А иначе много е лесно да намираш на някого все кусурите. Аз например страшно се дразня от това, че не знаете елементарно правописа на български език. Значи ли това, че сте лоши българи, че това, което правите, не е качествено и за нищо не става? Значи ли, че като напишете нещо неправилно, то всъщност не го мислите със сърцето си?
И вместо да посрещнем Бдинци подобаващо сред нас във виртуалното пространство, ние си изваждаме всички кирливи ризи и бързаме сами да се очерним. После... олеле, защо някой мисли и говори лошо за нас. Аман!
За униформите има специална тема, всички я знаете. Там е мястото за такива разговори, спорове, разправии, размяна на снимки, мнения, идеи и други подобни. Тук може само да се каже - ДОБРЕ ДОШЛИ, БДИНЦИ! Радвам се, че ви познавам. Благодаря за желанието и ентусиазма, с който ни посрещнахте и осъществихте първото си мероприятие. Надявам се дълги години да сме заедно и често да се виждаме. :)
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот Радослав » Пет Апр 08, 2011 4:58 pm

Посочи ми къде те лъжа?Няма значение дали ме познаваш или не все тая.Не се заяждам а просто се чудя.Мен лично ме бяха канили преди време на въстановка няма да казвам кой и къде но ако пък е много важно ще кажа, та отказах защото нямах ботуши и паласка както и колан,казаха ми че колан всякъв ставал и обувки каквито имам а паласка да ползвам чантичка от колело, ами неотидох :| Не се заяждам и точно сега е място за критика,друг е въпроса дали се възприема :wink: повече няма да пиша в тази тема защото явно между критика и заяждане не се прави разлика та затова ПОЖЕЛАВАМ УСПЕХ НА Клуб "Бдинци" във Видин. Наздраве момчета и дерзайте. Ако някой съм обидил да ме прощава, азе не съм имал такава цел.
Аватар
Радослав

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пет Апр 08, 2011 5:02 pm

АЗ НЕ СЕ ОБИЖДАМ.....ЧЕ ЗА КАКВО..........АЗ ОБИКНОВЕНО ИМАМ ФИЛОСОФИЯ ДА СЪМ НАД ДРЕБНАВЩИНИТЕ И ТЕСНОГЪРДИЕТО.....ОТ ТОВА МИ СЕ ПОВРЪЩА....ВАЖНО Е ДЕЛОТО ДА ВЪРВИ НАПРЕД- НИЕ ИНАЧЕ КРАСТАВИТЕ МАГАРЕТА СИ ГИ ЗНАЕМ....ВАЖНО Е ,ЧЕ НИЕ БДИНЦИ СТАРТИРАХМЕ МИСЛЯ ДОБРЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот Виктория » Пет Апр 08, 2011 5:53 pm

Браво на ентусиастите от Бдинци!Лека-полека,ще си заформят униформите хората!То и аз на първата си възстановка сигурно съм изглеждала като някакво чучало :oops:
За Битката при Варна,пък мязах на нещо смесено между османец,българин и ...апач.И то събрани от различни векове.
Но с времето тез неща се изчистват и който наистина си събира дрешките с мерак,би трябвало да държи на максималната точност до оригинала,който пресъздава!

Иначе и тук е весело,гледам! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Аз си мислех,че съм единствената дет се дърли и се кара с хората по форумите :P
Аватар
Виктория

Мнениеот Markiz » Пет Апр 08, 2011 11:10 pm

Здравейте Приятели,желая много успехи на Бдинци,като за прощапулник беше перфектно организирано всичко.
Да Ги поздравим БРАВО!!!!!!!!
А въпроса за униформи,ножове и паласки е както писа Меги има нарочна тема.Мен също много ме дразнят измислените атрибути и несъответвията със историческата фактология но мисля,че не е тук място да се заяждаме.Нали сме се събрали освен да опазваме традицийте и историята,да ни е приятно и да се откъснем от ежедневните ядове и грижи,не да ги носим навсякъде.

НЕКА ДА БЪДЕМ ПРИЯТЕЛИ!!!!!!
Аватар
Markiz

Мнениеот goro » Съб Апр 09, 2011 6:55 am

И за да престанем с излишното търсене на кусури, поемам отговорността за недостатъците, защото са станали пред моите очи и с моето съгласие. Аз съм свикнал да нося всякаква вина и за това отправяйте реплики към мен, а не към хората които вложиха толкова много труд, ентусиазъм и желание за да стартира нещо добро. Не е обидно да направиш нещо от незнание или от липса на възможности, когато имаш правилните цели. Нека си спомни всеки как е започнал, а ако иска мога да му го покажа в снимков материал. Имам доста богат архив в това отношение. А ако искаме да работим заедно- нека уважаваме своя труд и труда и старанието на другите.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Съб Апр 09, 2011 7:52 am

ЖОРО, ЩО ДА СИ ВИНОВЕН ТОЧНО ПЪК ТИ...........НЯМА ВИНА В НИКОГО......ВАЖНА Е ИДЕЯТА НИ......

РАДОСЛАВ, СЕГА ВИЖДАМ ЧЕ СИ ОТ СЕВЛИЕВО.......АЗ ЧЕСТО ХОДЯ ТАМ ПО РАБОТА...ЩО НЕ СЕ ВИДИМ С ТЕБ ??? АЗ СЪБИРАМ НОЖОВЕ- МОЖЕ ДА ПРОМЕНИМ МНЕНИЕ И АКО ИМАШ ОСТРИЕТА ДА ОПЛАКНА ОЧИ- А АКО ИМА НЯКОЙ МЕСТЕН МАЙСТОР МОЖЕ ДА МЕ ЗАПОЗНАЕШ С НЕГО...МОЙ МОБИЛЕН ТЕЛ-0888188011-ТИХОМИР
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Съб Апр 09, 2011 7:58 am

А ПЪК АЗ ЗАПОЧНАХ С ЕДИН ШИНЕЛ ДЕТО МИ ГО ДАВАШЕ МИТКО КОВАЧА =БЕШЕ МИ ТЕСЕН И ЛЯТОТО УМИРАХ ОТ ЖЕГА, ЗАЩОТО БЕШЕ МНОГО ДЕБЕЛ
А МИ ДАВАХА ЕДНИ ТЕСНИ БОТУШИ -ПАК ОТ КОВАЧА -АЗ НОСЯ 45 НОМЕР, ТЕ НЕ ЗНАМ КАКЪВ БЯХА ,АМА ПОСЛЕ КРАКАТА МЕ БОЛЯХА МНОГО, АМА ИДЕЯТА Е ВАЖНА-
ТА ЕДНО ПО ЕДНО СЕ ОБЗАВЕДОХ С ТОВА-ОНОВА....ВЕЧЕ ИМАМ И ВЪЗТАННИЧЕСКА КУРКА И КАЛПАК С ПИСКЮЛ...ТА ЗА УНИФОРМИТЕ- ЕДНО ПО ЕДНО.......ВАЖНО Е ЖЕЛАНИЕТО....

А ОТ КЪМ НОЖОВЕ НЯМАМ ПРОБЛЕМ-ХАХАХАААААА
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Съб Апр 09, 2011 7:59 am

А ТО ВИКИ, ДОРИ ДА СИ ИЗГЛЕЖДАЛА КАТО ЧУЧЕЛО, СИ БИЛА МНООООГООООО КРАСИВОООО ЧУЧЕЛО :D
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот Радослав » Съб Апр 09, 2011 11:29 am

Няма проблеми да се видим и запознаем лично, що се отнася до майстори в Севлиево и изобщо хора от нашето хоби, имам чуството че съм последния Мухикант :cry: Ножове имам ама не е кой знае какво, защото сега съм наблегнал на униформите :oops: До момента имам завършена аскерска и правя четническа :? Но просто миналата година започнах от нулата.
Аватар
Радослав

Мнениеот goro » Съб Апр 09, 2011 5:14 pm

Всички сме започнали от нула, но в различно време и за това се получават разлики. Но когато има желание, всичко става. И аз вече имам 6 вида различни униформи и всичките съм ги обличал в разни възстановки. В Белене на сценката през 2009 г бях турско заптие, в Клисура и Карлово съм бил руски и турски офицер, четник и хайдук. На обявяването на независимостта бях княз. Валя също е започнала от нула. Беше първата жена с опълченска униформа, а с Меги бяха първите турски войници. Сега е универсален войник и също има набор от униформи. Но зад гърба ни има 7-8 години стаж в тази посока. Специално на бдинци ще изпратя вариант на двуредка от швейцарка, която Данчо преправи.
Аватар
goro
Site Admin

ПредишнаСледваща

Назад към Организационни въпроси