Клуб "Бдинци" във Видин

Тази тема съдържа организационни въпроси, свързани със статута и дейността на съюза.

Модератори: goro, admin

Re: Клуб "Бдинци" във Видин

Мнениеот goro » Пет Апр 01, 2011 5:36 pm

Да не забравя.. Ето я и Валя на снимката. Поне тя не създава проблеми.
77.jpg
77.jpg (151.29 KiB) Прегледано 6185 пъти
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот lusi » Пет Апр 01, 2011 7:04 pm

Не спорете за униформите
За момента,който както има възможност ще бъде,по-важното тук е да се отбележи,че има хора,които са градивни и мислят за основната идея,която ни крепи,а именно думата ЕДИНЕНИЕ
Трябва да се поднесат поздравления за хората от Видин,за добрата организация,подслона,покрива и кревата ,където да се спи,защото като нямаш къде да спи6 и си на открито и те вали дъжд и нищо не е организирано -една двуредна униформа няма да те стопли,няма да те предпази от дъжд,няма да създаде мероприятие.
В едно мероприятие е много по-важно самата организация,защото всеки отстрани може да дава съвет ,но малко са тези от нашите редици,които биха се похвалили,че са организирали едно мероприятие от като започнем-от подслон до храна,от организация до успешно изпълнение на преговори и мероприятия
В условия на криза сме,не всеки може да има свободно време и някой заделен лев,така че и униформите да не са двуредни за този момент не е проблем
С УВАЖЕНИЕ
lusi

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Съб Апр 02, 2011 11:20 am

Жоро, умните ЖЕНИ не създават проблеми :D , те винаги ни подкрепят и и са до нас в радост и тъга, а отн. реда на копчетата -нека за сега бъдем над тези неща, пък като се излезе с офицялно предложение в писмен вид от съюза ни- и да сложим ред в реда на копчетата- всички знаем ,че за това имаме доста добри шивачи.....
НО ВЪВ ВИДИН БЕШЕ СУПЕР-И АЗ МИСЛЯ ,ЧЕ ТАМ НИ ПРЕДСТОЯТ МНОГО ДОСТА ДЕЛА...........
ДА ЖИВЕЕШ ЗНАЧИ ДА СЕ БОРИШ РОБА ЗА СВОБОДА.А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО.
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот tasco » Съб Апр 02, 2011 11:23 am

Напълно съм съгласен с Жоро. Проблема с униформите го коментирахме достатъчно дълго и на самото мероприятие. Аз също съм за това, да се даде краен срок за оправяне на униформите. Дори с Жоро коментирахме и точната дата. Но във всички случаи не е това мястото за такива спорове.

Тук трябва да поздравим приятелите от Видин, които се бяха подготвили перфектно. Мероприятието беше на ниво и трябва само да се радваме и да им благодарим :-)

Добре дошли при нас, Бдинци :-)
Аватар
tasco

Мнениеот goro » Съб Апр 02, 2011 11:48 am

Действително видинци бяха подготвили отлично мероприятията. От първия до последния част на нашето пребиваване, ние почувствахме приятелска атмосфера и огромно желание да работим за изпълнение целите и задачите на нашия съюз. Специално трябва да отбележим заслугата на Димчо Георгиев, един човек пълен с енергия и организационен дух. Бяха помислили за всичко- от дългия 4 метров гирлянд от елхови клонки, до вкусната рибена чорба и изпълнения с емоции ритуал. Фактът, че зам.областната управителка стоя над 40 мин и с най-голям интерес се интересуваше от историята на оръжията показва че бдинци са намери правилните хора, които присъстваха на тържествата. Дядо Сионий- един интелигентен свещенослужител от най-висок ранг, се оказа от "нашата черга"- човек който се интересува и колекционира хладни оръжия. Дори си поръча на Митко да му изработи един от показаните на изложбата ножове. Видяхме и интересни експонати от колекциите на нашите приятели от Видин. За съжаление новият Закон не ни позволи да ги зарадваме с още интересни неща, но се надяваме в скоро време и това да стане.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот goro » Съб Апр 02, 2011 12:59 pm

По отношение на униформите.. напълно споделям мнението на Данчо, по няколко причини. Първата е стремежът ни да бъдем достатъчно близко до автентичността. Няма по-добро нещо от това, да не могат дори специалисти да открият наши интерпретации по униформите. Когато всички застанем в строя и сме еднакви... това прави добро впечатление. Нека сами да съдим как изглеждаме в очите на хората. Когато например Данчо е в строя, облечен както трябва.. всички му се възхищаваме. Защото той държи и на последната подробност. Когато обуем гуменки, маратонки, сложим несъществуващи ордени и медали, нашивки и какви ли не колани и аксесоари, привличаме погледите на зрителите.. но не с добро око, а с насмешка. Ние все пак искаме да пресъздадем една историческа истина и тя не трябва да се деформира. И за това поглеждайки се с чужди очи, трябва да открием тези на пръв поглед дребни нещица, които ни отдалечават от истината и да ги отстраним. Хубаво е всички да бъдат с ласкави пагони и лампази, ама не може. Няма строй и битка само от офицери и само от генерали. Всеки от нас трябва вътрешно да бъде убеден в тази позиция... иначе само ще си говорим и ще се дразним излишно. А когато се движим в строя, нека да забравим за цигарите, за разговорите и за подмятанията, защото хората ни гледат. А всички знаят че в дтроя, както и зад волана има неща които не трябва да се правят. Иначе изглеждаме като сган или най-малко като комици.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот brandmajor_1 » Нед Апр 03, 2011 6:14 pm

Поздравления на новите колеги! Да са живи и здрави и да пребъде общото дело!

Само че Данчо е абсолютно прав и скъпият ни приятел Джендо излишно се опитва да се прави на оригинален, вместо да вземе да си свърши работата по униформата. Иначе много добре се знаем и знаем какво може да се очаква. И е добре, когато се поставя ново начало да са ясни правилата и да се започва по тях, а не да правим кърпени работи.
brandmajor_1

Мнениеот tasco » Нед Апр 03, 2011 9:49 pm

За униформите сте прави, както казах и преди, но аз държа да си кажа за супичката :-), че Жоро ме подсети. Беше превъзходна :-). Поздравления за Димчо :-).
Много добре ми дойде и бурканчето, което си взех от остатъка :-) :) :D :lol:
Аватар
tasco

Мнениеот Радослав » Нед Апр 03, 2011 9:59 pm

ЧЕСТИТО НА КЛУБ БДИНЦИ И ОТ МЕН :D :D :D
Тоя връх висок е: тя ще ни съзре,Ако би бегали: да мрем по-добре!"
Аватар
Радослав

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пон Апр 04, 2011 1:08 pm

ПРИВЕТ НА ВСИЧКИ,

ИСКАМ ДА СЕ ЗНАЕ , ЧЕ АЗ СЕ ОТПИСВАМ ОТ СОФИЙСКИЯ КЛУБ НА ЕДИНЕНИЕ И СЕ ЗАЧИСЛЯВАМ В КЛУБ БДИНЦИ КЪМ НАЦИОНАЛЕН СЪЮЗ ЕДИНЕНИЕ.АЗ СЪМ ОТ КУЛА,ВИДИНСКО И ЩЕ СЪМ ПОЛЕЗЕН ТАМ- А И СЪМ ПОТОМЪК НА ХОРА, СЛУЖИЛИ В 3 -ТИ ПЕХОТЕН БДИНСКИ ПОЛК- ТОВА СА ДЯДО МИ ГЕНО МИНКОВ-ПОКАЗАХ ВЕЧЕ УЧЕБНИКА МУ НА ПОДОФИЦЕР, НЕГОВИЯ БАЩА МИНКО НИКОЛОВ, УЧАСТНИК ВЪВ ВОЙНИТЕ 1912-1918г, НЕГОВИЯ БРАТ НИКОЛА МИНКОВ, УБИТ ПРИ ЧАТАЛДЖА.СКОРО ЩЕ ПОКАЖА ТУК ДОСТА СНИМКОВ МАТЕРИЯЛ.....

ЕЕЕ ВСЕ ПАК ЖИВЕЯ ДО СОФИЯ, И РАБОТЯ В СОФИЯ, ТАКА ,ЧЕ ЧЕСТО ЩЕ ГОСТУВАМ НА СОФИЙСКИЯ КЛУБ НА ЕДИНЕНИЕ-Т.Е ДОСТА ЧЕСТО В СРЯДА -ЧАСЪТ И МЯСТОТО СА ИЗВЕСТНИ....
ДА ЖИВЕЕШ ЗНАЧИ ДА СЕ БОРИШ РОБА ЗА СВОБОДА.А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО.
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот goro » Вто Апр 05, 2011 5:41 am

Нека изкажем своята благодарност към новите ни членове от Видин, защото те вложиха много труд и желание за първото си мероприятие. Радва ме, че преобладаващата част са млади хора. Това вдъхва доверие и желание у нас. Не след дълго ще предложа няколко неща, които може да направим заедно. Но неко първо да ги обсъдим в по-широк кръг. А Тихомир има право да премести членството си, но да не забравя приятелите си от София. Аз вярвам, че това е един негов символичен акт, с който изразява и положителното си отношение към новоформираната структура и хората в нея.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот ради » Пет Апр 08, 2011 9:43 am

ето малко фото и от мен, по-късно и още..
http://foca.snimka.bg/bulgaria/edinenie ... 8.22981699
ради

Мнениеот Радослав » Пет Апр 08, 2011 10:07 am

А бе адаш що с тия щикове и паласки от Манлихери?
Тоя връх висок е: тя ще ни съзре,Ако би бегали: да мрем по-добре!"
Аватар
Радослав

Мнениеот Опълченец » Пет Апр 08, 2011 12:14 pm

Ради на момчета та от Видин им е простено те са нови в занаята и от скоро са сред нас и ако имат желание бързо могат да влязат в крак . Но на някои колегите от Софиския клуб не като се има предвит от колко години вече са в бранша :wink: . Но стига вече че разни любители на супи и безплатни спанета пак ще ми се разсърдят . :D
Опълченец

ПредишнаСледваща

Назад към Организационни въпроси