щото в началото оттук започна подобна тема

Модератор: goro

Re: щото в началото оттук започна подобна тема

Мнениеот Siaro Barut4i » Пет Ное 27, 2009 9:31 pm

Съжалявам, че сте ме разбрали погрешно, уважаема госпожице! Изобщо не съм казавал, че въпросът Ви е обиден за мен. Просто се опитах да Ви обясня (по-скоро да Ви намекна), че не всеки на този свят (поради една или друга причина) и въпреки желанието си може да направи това, което Вие и Вашата организация правите. А това, което правите е повече от добро. Ако моите думи са Ви се сторили твърде остри и критични е било поради факта, че твърде много искам това, което правите да бъде възможно най-доброто измежду всички останали, които се изявяват в тази насока, пак поради много причини, които са видими без много усилия. За съжаление съпротивата, която намирам е необяснима и обезкуражаваща.
Един от Вашите колеги има мото, че робът се бори за свобода, а свободният за съвършенство. Просто не го виждам стремежа към това съвършенство. А така искам Вашата организация да е носител на това съвършенство! Пак по много причини. Но криво да седим, право да съдим това означава стрежем към актуалност и автентичност, към дисциплина и самодисциплина и прочие..., но мисля че точно на Вас е излишно това да Ви го казвам.
А което си е право, право си е и Вие сте изключително точна, че Вашата приятелка е едно природно бижу, но това е една друга тема в един друг раздел, нали.
И накрая мисля, че е напълно излишно да губим ителектуална енергия в тези спорове, а нека погледнем реално на нещата. Аз просто се опитах да напиша това, което се вижда от страни, от разстояние.
Siaro Barut4i

Мнениеот Меги » Съб Ное 28, 2009 4:58 pm

:)
Siaro Barut4i написа: За съжаление съпротивата, която намирам е необяснима и обезкуражаваща.

Не разбирам за каква съпротива говорите. Но в едно сте прав - спорът е излишен. Пък и вече приключи.
Поздрави!
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот evgeni » Съб Дек 19, 2009 6:50 pm

Тези дни по новините нали съобщиха за наличието на обиждащ страната ни сайт във facebook, та си направих труда да го найда. Просто за информация-адреса е :

линка е премахнат от evgeni

Предполагам обаче , че тези от вас, които нямат профил във Фейсбук няма да могат да отворят сайта, за това пускам и снимка:

Изображение
В общи линии това е сайта-аватар с надпис "Fuck you Bulgaria"(не знам що на английски), и кръстовидно задраскване на герба ни(май). Отдолу е някакъв турски марш доколкото разбрах, и това е. Намирисва ми на някаква хъшлашка работа. Въпреки че недвусмислено обижда страната ни, мисля че не бива да му се обръща внимание, защото хъшлака това и цели, а такава страничка се отваря къде ли не, само за няколко минути. Не знам как стои въпроса със затварянето на въпросната страничка, и въобще на подобни пасквилчета(то това и пасквил не е, ама карай...).
---------------------------
Благодаря на колегата Siaro Barut4i , че отвори тази тема, интересна се оказа, поне за мен.
Последна промяна evgeni на Нед Дек 20, 2009 6:52 pm, променена общо 2 пъти
Изображение
Аватар
evgeni

Мнениеот goro » Нед Дек 20, 2009 12:41 pm

Все пак ...трябва да порицаваме дори и хъшлаците, защото невъзпитанието им може да се тиражира. Обидно е да псуваш собствената си държава каквата и да е тя, защото държавата това сме ние и всеки има частица заслуга за настоящото и положение. Дори и с неизползването на правото си на глас. А на когото не му харесва... сега има други възможности. Снощи гледах филма на Мартин Карбовски за блок 20-ти в Ямбол. Той красноречиво говори за пъстротата на хората в нашата държава и за безумието на някои от тях. Да си изгориш прозорците на жилището, което държавата ти е дала и се родиш с убеждението че някой ти е длъжен цял живот... боже мили, прости им свещената простота и не ме срещай никога на живо с такива човекоподобни!!!!!
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот kalina2003 » Нед Дек 20, 2009 6:28 pm

Евгени, съзирам леко противоречие в поста ти. От една страна предлагаш да не обръщаме внимание на подобни провокации, от друга страна – така поставена темата вече предполага коментари и внимание. Аз си мисля, че винаги ще има подобни безумни странички във Фейсбук пък и не само там. Ние решаваме дали да ги преглеждаме и коментираме или да ги подминаваме. В подобни форуми има множество абсурдни групи. Истината е обаче, че има и наистина стойностни неща. Като контрапункт на твоя пост ще предложа една група във Фейсбук, която се казва „Пазете традициите”. Всеки, който милее за запазване на българщината, може да се присъедини към нея. Сега ми хрумва, че там можем да популяризираме и дейността на нашия съюз. Има и още една страничка (ти я знаеш), създадена от Меги, която се казва „Виж моята България”. Предлагам да отделяме време и внимание на такива неща и да продължаваме да си вършим работата както трябва. Другото да го оставим на празнодумците. Хайде, до скоро! :)
Аватар
kalina2003

Мнениеот evgeni » Нед Дек 20, 2009 6:44 pm

kalina2003, знаеш ли че си права :idea: Публикувах изобщо този пост, защото сайта бе даден по новините, и интереса към него така или иначе, вече е факт. Нямаше обаче смисъл да публикувам линк , и да допринасям за качване на пейджранка му. За това изтрих адреса....така става ли :wink:
Изображение
Аватар
evgeni

Мнениеот kalina2003 » Нед Дек 20, 2009 7:20 pm

Става, Евгени. Макар че аз не целях това с моя коментар. Твое право е да поставяш различни теми. Аз само изразих позиция. А ако ти се е сторила правилна, значи съм я изразила ясно и аргументирано. Хайде, до скоро и очаквам с нетърпение следващата ти публикация. :wink:
Аватар
kalina2003

Мнениеот goro » Пон Дек 21, 2009 9:25 am

Не е трябвало да го изтриваш, защото хората които четат този форум са интелигентни и със собствено мнение по проблемите. Това, че линкът стои във форума не означава че го пропагандираш. Той само може да даде точна информация, а не преразказана. А за отношението ни към него...мисля че нямаме разлика в тълкуванията.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот evgeni » Пон Дек 21, 2009 11:09 am

goro написа:... А за отношението ни към него...мисля че нямаме разлика в тълкуванията.

Абсолютно съм съгласен с теб, goro
А от линк мисля- няма много смисъл, защото наистина сипваме масло в лампата на тоя келеш. Между другото в интернет се натъквам постоянно на такива ефтини и обидни странички и клипчета. Каточели в региона, гърците държат първо място(по мои наблюдения). Не само към България де...
Изображение
Аватар
evgeni

Мнениеот Меги » Пон Дек 21, 2009 6:37 pm

Наистина, какво ли не може да се намери в Интернет :) . Хубавото е, че е така необятен, та място да се намери за всекиго. Калинче, благодаря, че посочваш стойностни неща, които могат да се видят там. Благодаря и че смяташ за такава и страничката ми Виж моята България. За съжаление нямам време и възможност да я подновявам редовно, но се радвам, че хора като вас са я забелязали. Благодаря :) . Надявам се, че с ваша помощ ще стане нещо наистина добро. А сега отивам да видя групата Пазете традициите, звучи ми много интересно.
Поздрави! :)
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пон Дек 21, 2009 6:48 pm

aaa САМО ДА КАЖА ЧЕ МОЕТО МОТО Е КАЗАНО ОТ ЯНЕ САНДАНСКИ И ГО ПИШЕ НА ГРОБА МУ -И НА МЕН МНОГО МИ ХАРЕСВА .....
ДА ЖИВЕЕШ ЗНАЧИ ДА СЕ БОРИШ РОБА ЗА СВОБОДА.А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО.
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот goro » Съб Яну 16, 2010 12:32 pm

Преименувах темата, защото вече форумът не е нов и има нови обстоятелства.
Ако искаме да разгледаме повече снимки от публикуваните в различните теми, кликнете кърху следния адрес:

http://www.edinenie-bg.com/upload/
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот Меги » Пон Яну 18, 2010 5:48 pm

Привет и от мен!
От този адрес всички, които искат, ще могат да си запишат снимките от мероприятията. За съжаление не всички ще могат да качват, тъй като има опасност сървъра да се задръсти от "интересни файлове" :) На тези, които ще могат да качват снимки, сега ще изпратя адреса на ЛС (лично съобщение).
Поздрави на всички и приятно гледане!
:)
Изображение
Аватар
Меги

Предишна

Назад към За форума и къде да разгледам и да си копирам снимки от мероприятията на ЕДИНЕНИЕ