щото в началото оттук започна подобна тема

Модератор: goro

Re: щото в началото оттук започна подобна тема

Мнениеот goro » Чет Ное 19, 2009 10:09 pm

Драги колега,
Позволявам си да те нарека по този начин. Много правилно сме те разбрали и мисля,че всеки чистосърдечно си е казал това което мисли. А ние не може да мисли напълно еднакво макар, че не виждам никаква разлика в стратегическата мисъл на тези които са писали по въпроса. Те съвпадат и с твоите тези. Ние се познаваме доста добре и за това смея да твърдя, че всеки е бил искрен.
Относно Шипка .., ако се поизаитересуваш ще разбереш че всеки от нас е участвал по много пъти във възстановките там, но няма да чопля в причините за да ни няма пред последните две години. Вероятно си добре запознат с тях, защото много тънко пускаш фитила.
Вярно е за самодейността, защото ние не сме професионални актьори и зад нас не стоят спонсори за реквизита. Всеки е делил от хляба си за да изглежда колкото може по-автентично. Е..толкова е успял, но и това не е малко. Над един век ни дели от тези събития и не е възможно да се намерят всички необходими подробности в униформите и оръжието. Важно е другото... да оставиш след себе си повод за размисъл, повод за национално самочувствие и достойнство. Ако това сме успели... значи сме си свършили работата.
Има и друго не по-малважно нещо. Успяхме да създадем една приятелска общност от хора с различни професии, но уважаващи се помежду си и готови да си окажат помощ. И това не са празни приказки.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот TIHOMIR GENOV » Пет Ное 20, 2009 8:22 am

ПРИВЕТ ОТНОВО...

ДОБРЕ ПОНАПИСАНО ......АМА АЗ МИСЛЯ ,ЧЕ СЕ ДОСЕЩАМ КОЙ СИ ТИ СЯРО....
СТИЛА НА СПИСВАНЕ И НАЧИНА НА ИЗРАЗЯВАНЕ МАЙ Е НА ПЪТ ДА ТЕ РАЗКРИЕ....
НО ТИ КАТО ДОБЛЕСТЕН БЪЛГАРИН ЗНАМ ЧЕ РАНО ИЛИ КЪСНО ЩЕ ДАДЕШ ТУК В ФОРУМА ЕДНО ТВОЕ ФОТО С УНИФОРМА МОЖЕ БИ С ПРАВИЛНИТЕ КАИШИ ........
А МОЙТЕ СИ КАИШИ СА МИ СПОМЕН ОТ ШЗО ХРИСТО БОТЕВ ПЛЕВЕН И СИ ГИ НЕ ДАВАМ И ЩЕ СЕ КИЧИМ С ТЯХ И ЗА В БЪДЕЩЕ .....

А ТОВА ДЕТО СПИСА ЖОРО МНОГО МИ ДОПАДНА И ЩЕ ГО ЦИТИРАМ

Вярно е за самодейността, защото ние не сме професионални актьори и зад нас не стоят спонсори за реквизита. Всеки е делил от хляба си за да изглежда колкото може по-автентично. Е..толкова е успял, но и това не е малко. Над един век ни дели от тези събития и не е възможно да се намерят всички необходими подробности в униформите и оръжието. Важно е другото... да оставиш след себе си повод за размисъл, повод за национално самочувствие и достойнство. Ако това сме успели... значи сме си свършили работата.

А АЗ МИСЛЯ ЧЕ СМЕ УСПЕЛИ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ДА ЖИВЕЕШ ЗНАЧИ ДА СЕ БОРИШ РОБА ЗА СВОБОДА.А СВОБОДНИЯ ЗА СЪВЪРШЕНСТВО.
Аватар
TIHOMIR GENOV

Мнениеот evgeni » Пет Ное 20, 2009 8:55 am

Siaro Barut4i написа:...за възстановките (сриск да ме лишите от достъп до форума) като гледам на връх шипка нещо не виждам да сте били...

Siaro Barut4i, Впечатлен съм от Вашата осведоменост относно възтановките, и то в дълбочини.
Наистина ли само от снимки черпите тази информация? Изображение
Изображение
Аватар
evgeni

Мнениеот goro » Пет Ное 20, 2009 3:27 pm

Аз се извинявам, че допълнително вземам думата, но искам да отбележа, че до сега няма случай някой да е изтриван или цензуриран, така както правеха в други форуми. Стига да не се прекрачва границата на добрия тон. А такава опасност за сега не виждам. Диалозите са градивни и никой няма основание да се обижда, защото няма за какво. А иначе това, че казваме мнението открито.. само е от полза за общата кауза.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот Siaro Barut4i » Пет Ное 20, 2009 5:23 pm

evgeni написа:
Siaro Barut4i написа:...за възстановките (сриск да ме лишите от достъп до форума) като гледам на връх шипка нещо не виждам да сте били...

Siaro Barut4i, Впечатлен съм от Вашата осведоменост относно възтановките, и то в дълбочини.
Наистина ли само от снимки черпите тази информация? Изображение

надявам се, няма да ме линчувате че съм чел и разглеждал тези теми ив други форуми. там не става ясно и не може мого да се разбере кое как е та реших да попитам.
Siaro Barut4i

Мнениеот Siaro Barut4i » Пет Ное 20, 2009 5:29 pm

goro написа:Аз се извинявам, че допълнително вземам думата, но искам да отбележа, че до сега няма случай някой да е изтриван или цензуриран, така както правеха в други форуми. Стига да не се прекрачва границата на добрия тон. А такава опасност за сега не виждам. Диалозите са градивни и никой няма основание да се обижда, защото няма за какво. А иначе това, че казваме мнението открито.. само е от полза за общата кауза.

ей на за това ми допадна вашия форум и това че винаги опитвате да изяснявате темите колкото може повече. само дето много е слаба ективноста пък ми се струва, че времето е доста сложно и динамично и иска съответната позиция. дано наистина да има полза за каузата ви.
Siaro Barut4i

Мнениеот goro » Пет Ное 20, 2009 9:07 pm

Правилно си разбрал нашата позиция. Ние не споделяме девиза "колкото повече, толкова повече" или още "най-доброто качество е количеството". Напротив, по-добре по-малко, но по-качествени диалози, а не празни приказки за това кой къде го е засърбяло или да си почеше самолюбието като наплюе някого от позицията на анонимността. Радвам се че си го разбрал. За нас е удоволствие, че поставяш злободневни и интересни теми, които да възбудят интереса на по-широк кръг хора.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот Меги » Вто Ное 24, 2009 8:03 pm

Siaro Barut4i написа: за възстановките ... от всичките дето са документирани с фотографии и описания според мен имат стойност само две - на 1 май априлското въстание и това на околчица на 2-ри юни.

Според мен да се дават анонимни оценки и квалификации кое е стойностно и кое - не, не прави чест никому.
Дотук Siaro Barut4i само пита ние какво правим, а никъде не казва ТОЙ какво прави!? Вече поредна такава тема повдига, без да сподели своя опит и принос. За мен ще бъде интересно да понауча нещо повече. Благодаря предварително!
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот lusi » Чет Ное 26, 2009 6:04 pm

Gospojica Megi e mnogo prava.Siaro Barut4i,vie postoqnno iskate na6eto mnenie i nie vi davame informaciq i mnenie po va6ite temi i vuprosi,NO i az imam edin vupros kum vas-ZA KAKVO VI E TAZI INFORMACIQ I ZA KAKVO 6TE Q POLZVATE.
lusi

Мнениеот Siaro Barut4i » Чет Ное 26, 2009 9:10 pm

Меги написа:
Siaro Barut4i написа: за възстановките ... от всичките дето са документирани с фотографии и описания според мен имат стойност само две - на 1 май априлското въстание и това на околчица на 2-ри юни.

Според мен да се дават анонимни оценки и квалификации кое е стойностно и кое - не, не прави чест никому.
Дотук Siaro Barut4i само пита ние какво правим, а никъде не казва ТОЙ какво прави!? Вече поредна такава тема повдига, без да сподели своя опит и принос. За мен ще бъде интересно да понауча нещо повече. Благодаря предварително!

Уважаема, госпожице (нямам чест да съм в течение на Вашия социален статус, но така пише колегата Луси) Меги! С Ваше позволение нито оценките, нито квалификациите, които съм направил са анонимни, тъй като моята регистрация, както и Вашата напълно отговаря на изискванията на сайта. Освен това всеки, който желае може да получава информация от сайта и от двсички други подобни пък и да споделя свободно своето мнение. Не мога да разбера обаче, защо тези теми, които съм повдигнал е толкова болезнена за Вас. Съжалявам, ако с нещо съм наранил Вашата чувствителност! Моля да приемете моите извинения!
И още, не всеки е призван и не всеки има, ако щете, и физическа възможност да допринася за каузата да се съхрани, развие и въздигне националното достойнство и прочие на българския род. Или поне не в този вид и по този начин, по който го прави Вашата организация. Но не виждам защо пък тези, които нямат възможност да го правят да не споделят мнение и критични бележки, пък дано някой ги чуе и приеме. Иначе, да ме извинявате, ама от Вашите реакции излиза, че Вие сте първа инстанция, единствени и най-добри и никой не може да не бъде съгласен с Вас и вашите изяви. Вярно, че в историята на човечеството има един такъв персонаж, но това е Създателя и не мисля, че Вие се идентифицирате с него.
И още, всичко което съм писал тук е било единствено поради това, че много ми е близко това, което правите и имам желанието да помогна според възможностите си то да бъде колкото може по-добре, по-истинско, по-автентично, по-трайно и по-запомнящо се. За съжаление реакциите, които срещам от малкото хора, които пишат тук е на път да ме разочарова, но това едва ли има значение за въртенето на земята.
Бъдете живи и здрави и Господ да ви е на помощ!
Siaro Barut4i

Мнениеот Siaro Barut4i » Чет Ное 26, 2009 9:24 pm

lusi написа:Gospojica Megi e mnogo prava.Siaro Barut4i,vie postoqnno iskate na6eto mnenie i nie vi davame informaciq i mnenie po va6ite temi i vuprosi,NO i az imam edin vupros kum vas-ZA KAKVO VI E TAZI INFORMACIQ I ZA KAKVO 6TE Q POLZVATE.

Уважаема, Люси! Нямам честта да Ви познавам и не съм наясно със социалният Ви статус, поради което моля да бъда извинен за директното обръщение! Мисля, че в отговора на г-ца Меги изясних до голяма степен и Вашия въпрос. Въпреки това ще си позволя да внеса едно пояснение, ако не искате да се ползва тази информация ще трябва да въведете специален достъп до този сайт, но преди това би било правилно да промените и публикувания Устав и декларирания в него статут на организацията, но това е една друга тема.
Siaro Barut4i

Мнениеот goro » Чет Ное 26, 2009 9:29 pm

Мисля, че не бива да сме чак толкова докачливи. Всеки има право на мнение и то не се е превърнало в повод за нападки. Колегите които пишат във форума се познават много добре макар, че кореспондецията се води с псевдоними. За това им е интересно кой стои зад името което използва този нов член на форума. Още повече, че поставя според мен интересни теми за дискусия и това повод за оживление. Няма нищо ненормално в естественото човешко любопитство.
Информацията във форума е достъпна за всеки дори нерегистриран читател и няма нищо конфиденциално в нея. Както виждате обявяваме дори предстоящите си мероприятия без да се притесняваме от нищо.
А темата за ислямизма още един път искам да отбележа като интересна, но не основна в нашата организация. Има по-атрактивни теми като:
- оръжието като източник на национално самочувествие и гордост (защото българският войник не е губил битка на бойното поле, дори и не с най-доброто оръжие);
- оръжието като част от нашата материална култура - защото оръжието е обект на приложното майсторство на златните ръце на българина;
- оръжието като фокус на българския технически гений - да не забравяме уникалните неща излизали под ръцете на нашите бащи и деди;
Няма смисъл на изброявам още. Всеки има достатъчно фантазия и интелект, за да екстахира тематика от нашето героично минало.
Аватар
goro
Site Admin

Мнениеот Markiz » Чет Ное 26, 2009 9:42 pm

здравейте аз имам един девиз "няма не мога има не искам"
Аватар
Markiz

Мнениеот Меги » Пет Ное 27, 2009 5:05 pm

Siaro Barut4i написа:
Меги написа:

Уважаема, госпожице (нямам чест да съм в течение на Вашия социален статус, но така пише колегата Луси) Меги! С Ваше позволение нито оценките, нито квалификациите, които съм направил са анонимни, тъй като моята регистрация, както и Вашата напълно отговаря на изискванията на сайта. Освен това всеки, който желае може да получава информация от сайта и от двсички други подобни пък и да споделя свободно своето мнение. Не мога да разбера обаче, защо тези теми, които съм повдигнал е толкова болезнена за Вас. Съжалявам, ако с нещо съм наранил Вашата чувствителност! Моля да приемете моите извинения!
И още, не всеки е призван и не всеки има, ако щете, и физическа възможност да допринася за каузата да се съхрани, развие и въздигне националното достойнство и прочие на българския род. Или поне не в този вид и по този начин, по който го прави Вашата организация. Но не виждам защо пък тези, които нямат възможност да го правят да не споделят мнение и критични бележки, пък дано някой ги чуе и приеме. Иначе, да ме извинявате, ама от Вашите реакции излиза, че Вие сте първа инстанция, единствени и най-добри и никой не може да не бъде съгласен с Вас и вашите изяви. Вярно, че в историята на човечеството има един такъв персонаж, но това е Създателя и не мисля, че Вие се идентифицирате с него.
И още, всичко което съм писал тук е било единствено поради това, че много ми е близко това, което правите и имам желанието да помогна според възможностите си то да бъде колкото може по-добре, по-истинско, по-автентично, по-трайно и по-запомнящо се. За съжаление реакциите, които срещам от малкото хора, които пишат тук е на път да ме разочарова, но това едва ли има значение за въртенето на земята.
Бъдете живи и здрави и Господ да ви е на помощ!

Уважаеми Siaro Barut4i, на мен лично проблема ми с вас е точно тази нападателност, която демонстрирате и в този си пост. Винаги имам чувството, че сме сбъркали и че трябва да сме виновни за нещо - ту не сме повдигнали дискусия, ту пък не сме достатъчно истински при възстановките... Ето и сега - задавам най-обикновен въпрос - с какво се занимавате вие в нашата обща посока. В отговор научавам, че интересът ми е толкова обиден за вас, че има опасност да спрете да посещавате форума ни. Не разбирам какво толкова тайно има около вас, но и не настоявам да науча. Единственото, което ми се искаше да чуя, е че все пак нещо добро е произлязло от нас и дружеството ни. Явно обаче не сме успели и ще трябва още да се трудим. :oops: :D Само нашата приятелка (от снимките на купона) ви се е харесала, но тя си е едно природно бижу, за нейния чар ние нямаме заслуги. Можем само да се присъединим към възхищението ви. :D Поздрави!
Изображение
Аватар
Меги

Мнениеот Markiz » Пет Ное 27, 2009 7:17 pm

браво меги по -добре не може да се формулира.
Аватар
Markiz

ПредишнаСледваща

Назад към За форума и къде да разгледам и да си копирам снимки от мероприятията на ЕДИНЕНИЕ